... Made in my head.. Everything!!
Můj blog si pamatuj..--> Ať ho potom nehledáš!! :D
Každý komentář oplácím!

Duben 2012

Téma týdne aneb Minulost

26. dubna 2012 v 15:00 | beTT^^ |  Téma týdne
Minulost je tu se mnou dnes a denně. I když se snažím soustředit na dnešek a den zítřejší, přesto mi pořád někdo klepe na rameno a nutí mně vzpomínat.

Vzpomínat na ty časy, kdy jsem byla ještě menší a nechala si líbit kde co. Když se tak zamyslím, tak nežiji zase tak dlouho. Myslím doopravdy žiji. Přestala jsem žít někdy ve svých třinácti letech. A začala zhruba před rokem a půl. Rozepisovat se tu s datumama fakt nebudu. To není podstatné. Důležité je, že jsem mohla konečně dýchat. To je moje minulost.

Když vezmu minulost jako světovo-lidskou, tak ta mi přijde natolik zajímavá, že bych byla schopná celý zbytek života strávit tím, se přehrabovat v dochovalých pramenech. Ale na to není čas. Kdysi, když někdo argumentoval(na 100% v souvislosti s dějepisem, který chápu že nemusí mít každý v lásce), že minulost je k ničemu, že to nikoho nemůže zajímat, jsem musela nesouhlasit. Minulost je úžasná. Neuvěřitelná. Ano, fascinuje mně. Nejspolehlivější na ní je, že je velmi malá pravděpodobnost, že se ještě změní. I když zázraky se taky někdy dějí. Což se ovšem například o budoucnosti říci nedá.

,,Jen ten, kdo chápe minulost, může dokonale porozumět současnosti a udělat si reálnou představu o věcech budoucích."

My guinea pig ^^

25. dubna 2012 v 14:00 | beTT^^ |  FOTOGALERIE

Je dokonalá, úžasná, nádherná. Ano, miluju ji. =)

Příběh o oslavě.

23. dubna 2012 v 12:00 | beTT^^ |  Články.
Můj spolužák a kamarád v jednom, měl kdysi v lednu osmnácté narozeniny. No a moje ,,drahá" kamarádka vymyslela, že se mu nutně musí udělat oslava. Souhlasila jsem, ale nějakého žhavého plánování jsem se neúčastnila. Mluvilo se o tom snad každý den ve škole, po škole, venku.. Pořád. Tak moc, až jsem se na to přestala uplně těšit a snažila se z toho vyvléct. Skoro se mi to podařilo. Sice jsem pekla na tu oslavu dort s beruškama, který jsem tady už zveřejnila, ale prostě jsem tam nechtěla jít. Když jsem v pátek před oslavou řekla, že nikde nepůjdu, vypadalo to, že mne ukamenují. Nakonec jsem ale povolila nátlaku a jela.

Na playliste v hlave ma maj...

22. dubna 2012 v 15:00 | beTT^^ |  Maybe about me.
Včera jsme vyrazili s kamarádkou po dlouhé době pařit. O:) Nelíbilo se to ani mojí ani její mamce, vsadím se že ani mému ani jejímu příteli. Jejich chyba. Mají chodit s náma. Přidala se k nám ještě jedna kamarádka a její bratr nás odvezl do vedlejšího města. Hodný chlapec. =D Zakotvily jsme to v jednom baru frajersky na pivku. Seděly tam jedny takové holky, které s náma měli očividně velký problém, protože nás neustále sondovaly pohledy. Po dvou pivech už jsem akutně potřebovala na záchod a ty děvčice tam zrovna byli. Odchytli jsme si a snažili se pořešit co mají za mindrák. Řekly nám, že je to v pohodě, akorát že tu třetí z nás znají ze školy. No prostě malé rozmazlené pipinky.

Beruška dort.

16. dubna 2012 v 12:30 | beTT^^ |  Články.
Spolužák měl nedávno oslavu. Oslavu, o které se tady rozhodně ještě zmíním. Jelikož se mu říká ,,Beruškaman", tak jsem vymyslela, že se mu může upéct dort na motiv berušky. =) Nevím kdo přišel na to, že když jsem to vymyslela já, tak ho musím i já péct. Ale naštěstí mi spolužačka i s jejím přítelem pomohli, takže to byla nakonec docela sranda. =)
A tady je výsledek.
Těsto to bylo takové na styl perníku, vevnitř náplň, ,,potažené" čokoládovou polevou(u toho jsme se pobavili asi nejvíc=D) a přilepené cukrové berušky, které jsme koupili. Byl dobrý, všichni chválili a to mi udělalo asi největší radost. =)

Pekly jsme podle tohohle receptu. Dort měl ta i vypadat, ale nemám zkušenost s marcipínem a navíc by se to prodražilo, tak jsme to trochu zjednodušili.
http://www.mamincinyrecepty.cz/potahovane/beruska

Téma týdne aneb Velikonoce

15. dubna 2012 v 12:00 | beTT^^ |  Téma týdne
Abych řekla pravdu, Velikonoce jako svátek upřímně nesnáším. Pokud to jde, snažím se mu 100% vyhýbat. Vypadnu z baráku, prospím ho.. jakkoliv. Vím, že pro věřící je to dosti důležitý svátek, kdy byl Ježíš ukřižován, ale zas takový nadšenec do křesťanství nejsem, takže mi to moc neříká. Snad jenom to, že máme pár dní volno ve škole. O:)
Letos jsem si udělala volno o den dříve, abych dala lehce do pucu dům a taky jsem chtěla jet za přítelem do Brna. Takže místo toho, abych ve svém ,,klouzavém volnu" ležela do aleluja a pak se flákala po baráku nebo po venku, jsem doma fungovala jako blázen. Ale spokojený pohled mojí mamky za to stál. =) Ve středu večer jsem tedy odjela do Brna. Na zelený čtvrek jsme zmysleli, že půjdeme na zelené pivo. 13°, ale bylo dobré. Ještěže jsme seděli venku a bylo chladněji, protože to lezo do hlavy neskutečnou rychlostí.

Co a jak. Kdy a kde.

14. dubna 2012 v 20:00 | beTT^^ |  O blogu.
Ano, je to tu zase. Jsem flákač a na blog seru.
Čemu se poslední dobou opravdu hodně věnuju, je snad jenom Travian. A taky lehce škola, musím si trochu polepšit známky, jinak asi hodně rychle rupnu.
Né už pracuju na článcích na příštích pár dní. Něco jsem poslední dobou taky dělala a zažila, tak se o to trochu podělím. =)

Taková jsem byla.

2. dubna 2012 v 15:00 | beTT^^ |  FOTOGALERIE
Už si přesně nepamatuji, které Vánoce to byli, ale musí to být hodně dávno. =)

Zostal som sám.

1. dubna 2012 v 10:00 | beTT^^ |  Zábava.

Narazila jsem na ni náhodou. Zaujalo mně jméno jednoho z interpretů. Proč je jedno.

Zostala som stáť, ty sa už nevrátiš
v hlave ostala mi tvár, bez teba nemám nič
už len ta predstava, do môjho sveta nepatríš
už vôbec nepatríš...
,, Přišel jsem, viděl jsem, stačilo mi, odcházím!"